DREAMLAB Facebook

Umów się na indywidualne spotkanie, poznaj naszych specjalistów i metody pracy z dziećmi.

Jak przebiega konsultacja i test uwagi słuchwej?

Konsultacja i test mają na celu jak najlepsze poznanie potencjału słuchowego danej osoby i indywidualne dostosowanie programu terapii.
Podczas testu należy wskazać, z której strony oraz w którym momencie słyszy się podawane przez słuchawki, bardzo delikatne dźwięki. Test trwa około 20 minut i składa się z 4 części

  • badanie przewodnictwa powietrznego
  • badanie przewodnictwa kostnego
  • dyskryminacja dźwięków
  • lateralizacja

Jeśli z jakichś względów wykonanie testu nie jest możliwe (np. brak współpracy dziecka, niezrozumienie polecenia itp.) można indywidualnie dostosować program treningu na bazie obserwacji i rozmowy z rodzicami na temat historii rozwoju dziecka.

Na konsultację można zabrać wcześniejsze dokumenty tj. opinie z poradni, wyniki badań słuchu, jeśli były przeprowadzane, EEG i inne.
Istotne jest, by nie było infekcji górnych dróg oddechowych.

 

Cennik terapii:

  • konsultacja - 1 godznia - 150 pln 
  • I etap - 30 godzin - 1800 pln 
  • test kontrolny*
  • II etap - 15 godzin - 900 pln 
  • test kontrolny*

  

O MNIE

"Swoją pracę z metodą Tomatisa rozpoczęłam na stażu podczas studiów w ramach specjalizacji Organizacja środowiska uczenia się a specyficzne potrzeby edukacyjne. Staż w Centrum Treningu Uwagi Słuchowej Metody Tomatisa w Poznaniu był dla mnie okazją do poznania pracy z dziećmi i rodzinami, a także objawieniem – istnieje metoda, która łączy moją pasję do muzyki i emisji głosu z pracą z dziećmi.

Po powrocie do rodzinnego Gdańska rozpoczęłam pracę metodą Tomatisa w Pomorskim Centrum Terapii Rozwojowej w Gdyni oraz ukończyłam szkolenie w Instytucie Atlantis vzv Belgii.

Był to swoisty przełom w moim życiu - możliwość poznawania wzajemnych powiązań między uchem a głosem. To, co słyszymy,ma wpływ na to, co wypowiadamy. Poprawa sposobu słuchania niesie za sobą automatyczną poprawę w komunikacji oraz zapośredniczenie tego w naszej psychice. Cudowne wręcz efekty jakie wywoływały na dzieciach głosy ich mam, przetworzone tak jak były słyszane w wodach płodowych, by odtworzyć pierwszy etap rozwoju mowy. To wszystko razem sprawiło, że z każdym dniem czułam się coraz bardziej szczęśliwa, że mogę się tym zajmować i tak jest do dziś.

Najbardziej fascynującym dla mnie aspektem tej metody jest fakt, że nie koncentruje się ona na "brakach", ich skorygowaniu czy redukcji. Daje ona pełny obraz całej osoby, jej historii rozwoju i możliwości takiego oddziaływania, by pomóc tej osobie dojść do swojej własnej pełni na ten moment. Nie chcę powiedzieć, że metoda Tomatisa to panaceum. Wiem z doświadczenie, że poprawa jakość sposobu słuchania i niesie za sobą poprawę w bardzo wielu sferach codziennego funkcjonowania. Możliwość obserwowania tych zmian u dzieci oraz ich rodzicow jest dla mnie największą radością". 

DL Ewa Sasiak

Ewa Sasiak

Terapeuta metody Prof. A. Tomatisa 

Terapia metodą prof.A. Tomatisa w Dreamlab

prowadzona jest od poniedziałku do piątku
w godz. 9:00-17:00

 

Zapraszamy również do:

przedszkole.dreamlab.edu.pl

poradnia.dreamlab.edu.pl

envelope ico Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.